Co jeszcze czeka na nas w Stroniu Śląskim?

Stronie Śląskie to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona w dolinie otoczonej pasmami górskimi. Od północy mamy tu okazję podziwiać szczyty Gór Złotych, południe odsłania nam Masyw Śnieżka, wschód to Góry Bialskie, zaś zachód Krowiarki. Turysta decydując się na pobyt w tym rejonie do dyspozycji ma aż trzy akweny wodne. Morawka, Sienna Woda i Biała Lądecka, determinują rozrywkę w sezonie letnim. Baza noclegowa to ciekawa propozycja ośrodków wypoczynkowych, w których kwaterę znaleźć możemy już za 30 złotych za dobę. Noclegi w Stroniu Śląskim () to propozycja zróżnicowana pod kątem proponowanego standardu, a to co łączy każdy jej element to wyjątkowe położenie i niezapomniane widoki.

Stronie Śląskie posiada ciekawą ofertę turystyczną, zarówno w lecie jak i podczas miesięcy zimowych. Warto korzystać z tutejszego kąpieliska, które znajduje się przy ulicy Sportowej. Zalew Stara Morawa to miejsce, gdzie zorganizowano strzeżone kąpielisko, a my oprócz wypożyczalnie sprzętu możemy cieszyć się krystalicznie czystą wodą. Dla amatorów sportów wodnych polecane są spływy kajakowe, które dzięki różnorodności ukształtowania terenu, dostarczą nam ekstremalnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Warunki klimatyczne sprzyjają tez windsurfingowi czy żeglarstwu.

Góra Czarna to miejsce, które zimą ożywa. To tu znajduje się najbardziej komfortowy ośrodek narciarski w okolicy. Dostępne dla turystów są wyciągi krzesełkowe oraz oświetlone trasy zjazdowe. Warto wspomnieć, ze w Stroni Śląskim z powodzeniem rozwija się tez narciarstwo biegowe i freestyle snowboardowy.

Dla miłośników historii miłą niespodzianką, będzie obecność niezwykle wartościowych zabytków. Tu trzeba przede wszystkim wymienić Matki Bożej Królowej Polski, który wzniesiony został w stylu gotycki, bazującym na palnie bazyliki. Wnętrze kaplicy utrzymane jest w stylu barokowym, a jego największym atutem jest pochodzący z roku 1770 ołtarz. Cała konstrukcja góruje nad miasteczkiem i jest jednym z jego najbardziej znanych elementów. Warto wspomnieć także o Pałacu Królewny Marianny Orańskiej, który dziś jest siedzibą Urzędu Miasta.

W pobliżu przebiega żółty szlak turystyczny, prowadzący do jaskini Niedźwiedziej. To wspaniała grota skrywająca liczne skamieliny i biały marmur, a jej największym atutem jest sala Mastodonta.
Podróż do Stronia Śląskiego to doskonały pomysł, szczególnie dla rodzin z dziećmi, które spędzą wyjątkowy czas, wśród przyrody i ciekawych rozrywek opartych na naturalnych atutach miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>