Darłowo – miejsce na wakacje

Wybór ciekawego miejsca na wakacje wcale nie jest taki prosty. Bowiem każdy z nas chciałby znaleźć miasto, w którym będzie można jednocześnie odpocząć, zrelaksować się, spróbować nowych rzeczy, przeżyć nutkę adrenaliny, zwiedzić ciekawe zabytki i wziąć udział w jakiś festynie czy interesującym wydarzeniu. Znalezienie takie miejsca wydaje się praktycznie niemożliwe. Czy rzeczywiście tak jest?

Przypatrzmy się ofercie Darłowa- nadmorskiego miasta położonego w północno-zachodniej Polsce, w dolinie rzeki Wieprzy i Grabowej. Na sam początek warto sprawdzić, czy w miejscu, do którego chcemy pojechać znajduje się odpowiednio rozwinięta baza noclegowa. W Darłowie nie ma tego problemu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „noclegi Darłowo” i już znajdujemy mnóstwo ofert- od tańszych miejsc namiotowych, pól campingowych, czy pensjonatów, po droższe hotele, wille czy ośrodki Spa. Każdy zatem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Plaże są zdecydowanie dużym atutem Darłowa. Znajduje się tutaj bowiem aż 5 km czystych, piaszczystych plaż. Środkiem biegnie rzeka Wieprz dzieląc ją na wschodnie i zachodnie. W skrócie można powiedzieć, że zachodnia część idealnie nadaje się do aktywnego wypoczynku, zaś wschodnia- raczej sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Na zachodniej plaży warto spróbować swoich sił w nartach wodnych, czy też skuterze. Wschodnia część zaś charakteryzuje się tym, że woda w morzu jest nieco cieplejsza, dzięki kamiennemu falochronowi. Miejsce to zatem świetnie nadaje się do kąpieli, szczególnie dla rodzin z dziećmi. 

Nie można także zapominać, że Darłowo to miasto obfitujące w wiele ciekawych zabytków. Najsłynniejszym jest bez wątpienia Zamek Książąt Pomorskich- podobno do dzisiejszego dniach po jego murach chodzi Biała Dama. Warto także zwrócić uwagę na kościół Mariacki oraz kościół św. Jerzego. Ponadto oczywiście nie można zapomnieć o ratuszu, który wyróżnia wspaniały, renesansowy portal. Ciekawym punktem zwiedzania jest również Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Niezapomniane atrakcje Darłowo to idealnie miejsce do wypróbowania wcześniej nieznanych nam rzeczy jak wspomniane już wyżej narty wodne i skuter wodny. Oprócz tych atrakcji można spróbować swoich sił w żeglarstwie.

Darłowo to wymarzone miejsce dla wędkarzy. Możemy tutaj uprawiać surf-casting – czyli łowienie ryb z brzegu, jak i popłynąć w niezapomniany, jednodniowy rejs wraz z rybakami w morze. Warto także wiedzieć, że będąc tutaj mamy możliwość robienia sobie niezwykle ciekawych wycieczek. Stanowią one świetną alternatywę dla siedzenia w domu w deszczowe dni. Szczególnie godna polecenia jest wycieczka na duńską wyspę Bornholm. Oprócz tego warto wybrać się do uzdrowiska Dąbki, Jarosławca, Słupska, Słowińskiego Parku Narodowego, Fortu Marian czy też do Cisowa. Podsumowując można zauważyć, że Darłowo spełnia wszelkie nasze wymagania odnośnie idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>