Dla spragnionych aktywnych chwil: Zwardoń

Polska posiada wiele ciekawych miejsc, w których można nie tylko zaznać luksusu, ale wręcz przeciwnie – całkowicie uciec od cywilizacji, żeby móc się wyciszyć i oderwać od codziennych stresujących sytuacji. Idealnym pomysłem na taką ucieczkę na pewno będzie Zwardoń. Jest to niewielka miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Jednocześnie zyskujemy gwarancję tego, że tutejsza baza noclegowa [pod hasłem Zwardoń dostępne noclegi] przygotowała dla nas całą moc ciekawych atrakcji, chociażby takich, które pozwolą na aktywne spędzanie wolnego czasu.

W pierwszej kolejności należy koniecznie wspomnieć o tutejszych wyciągach narciarskich. Znajduje się  kilka ośrodków, które w sumie obsługują aż 20 tras zjazdowych. Zatem najbardziej wytrawni narciarze nie muszą obawiać się tego, że zastanie ich całkowita nuda. Wśród tych ośrodków wymienić można między innymi Ośrodek Zwardoński. Ten dysponuje już swoją kolejką linową. Natomiast, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, wszystkie takie trasy są naśnieżane. Doskonałą atrakcją dla osób lubiących sport jest funkcjonujący w tym miejscu snowpark.

Inny ośrodek, który zasługuje na uwagę to wyciągi Skalanka. Ponieważ właśnie tutaj funkcjonują między innymi 3 wyciągi orczykowe. Dodatkową zaletą jest to, iż wykupując karnet na te wyciągi, można spokojnie zjeżdżać zarówno po stronie polskiej, jak i po stronie słowackiej. Zatem mamy gwarancję tego, że tutejsza infrastruktura przeznaczona do uprawiania sportów zimowych jest na najwyższym poziomie.

Doskonałym rozwiązaniem na spędzanie czasu w sposób aktywny jest również chodzenie po szlakach turystycznych po Beskidzie. Tutaj nie mamy do czynienia z bardzo wysokimi górami, dzięki czemu są to szczyty możliwe do zdobycia praktycznie przez każdego. Nie mówiąc już o tym, że warunki pogodowe nie są tak zmienne, jak na przykład dzieje się to w Tatrach. Warto wybrać się czerwonym szlakiem, który prowadzi na Wielką Raczę. Po drodze mijamy wcześniej wspomnianą Skalankę. Natomiast niebieski szlak prowadzi do Koniakowa, idąc nieco w inna stronę niż na południe. Jednak dzięki tej trasie mamy okazję zaliczyć jeszcze Baranią Górę. Jak widać możliwości do aktywnego wypoczynku jest naprawdę wiele. A co najważniejsze, nie zostały wymienione jeszcze wszystkie. Zatem do Beskidu Żywieckiego można wracać praktycznie każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>