Jastarnia na wakacyjny odpoczynek

Jastarnia to znana miejscowość położona na Mierzei Helskiej. W ciągu całego roku przyjeżdżają tu turyści nie tylko z Polski. Warto dodać, że szczególną popularnością cieszy się Jastarnia wśród rodzin – chętnie przyjeżdżają tu rodzice z dziećmi czy też dziadkowie z wnukami. Czym zatem szczególnym wyróżnia się to miejsce? Przede wszystkim swego rodzaju symbolem Jastarni są piękne, piaszczyste plaże – zawierają one miękki, czysty piasek. Warto dodać, że także woda w Bałtyku jest w tym rejonie szczególnie czysta. Pośród tych szerokich, idealnych na spacery plaż, znajdziemy aż sześć kąpielisk. Zatem jest to idealne miejsce do letniego wypoczynku na plaży.

Co jednak możemy zrobić w dni, w które pogoda nie będzie zachęcała do pójścia na plażę? Przede wszystkim możemy zwiedzać. W centrum Jastarni znajdują się ciekawe budynki w stylu modernistycznym – warto pójść pewnego dnia na spacer i je obejrzeć. Ponadto znajduje się tam Chata Rybacka oraz Muzeum Rybackie. W nich będziemy mogli pokazać naszym pociechom, w jaki sposób łowiono dawniej ryby. Panów zaś na pewno zainteresuje Szlak Historii Militarnej, obfitujący w zabytki pochodzące z okresu drugiej wojny światowej.

Dzisiaj jednak panuje moda na aktywny wypoczynek. Czy znajdziemy taki w Jastarni? Oczywiście! W dodatku, każdy członek rodziny znajdzie coś odpowiedniego dla swojego wieku i ciekawego dla siebie. Młodsze dzieci z pewnością chętnie skorzystają z nauki pływania. Starsze zaś będą chciały spróbować swoich sił w kitesurfingu albo windsurfingu. Zarówno ojcowie jak i dziadkowe będą mogli wybrać się na męską wyprawę – połów ryb. A mamy i babcie skorzystają w tym czasie z ciekawych zajęć fitness. Oczywiście to są tylko propozycje – nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziadek nauczył się windsurfingu, a babcia wybrała się na połów. A co można robić wspólnie, całą rodziną? Na pewno dobrym pomysłem będzie rejs. Tu mamy wiele możliwości. Przede wszystkim możemy skorzystać z rejsów katamaranem – to najbardziej popularna opcja. Taki rejs szczególnie warto odbyć o zachodzie słońca lub w nocy. Do naszej dyspozycji są również różne stateczki, szkunery oraz żaglówki.

Warto także nadmienić, że w Jastarni znajdziemy dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Oznacza to, że bez problemu znajdziemy nocleg odpowiedni dla wszystkich członków rodziny. Czy to będzie pensjonat, czy hotel? To już zależy od naszych osobistych preferencji i możliwości finansowych. Podsumowując można powiedzieć, że Jastarnia świetnie nadaje się na wakacje dla całej rodziny. Piękne krajobrazy, piaszczyste, czyste plaże, moc przeróżnych atrakcji oraz zdrowe, bogate w jod powietrze będą na pewno zachętą dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>