Miasto Kołobrzeg

Miasto, którego początki datuje się na VIII/IX wiek znajduje się w województwie zachodnio-pomorskim i jest czwartym miejskim ośrodkiem województwa. Słynie przede wszystkim z prowadzonych uzdrowisk, a także nadbałtyckich plaży. Turyści odwiedzają to miejsce przez cały rok, ponieważ zawsze znajdą tu coś dla siebie. Planując wczasy w tym uzdrowiskowym miejscu warto przejrzeć oferty noclegowe, których opisy znajdują się w przewodnikach, na stronie miasta lub na stronach o miejscowościach turystycznych. W mieście prowadzonych jest kilka hoteli o zróżnicowanym standardzie, willi położonych nad samym morzem, a także prywatnych kwater rozlokowanych po całym mieście. Można także zatrzymać się na polu kempingowo-namiotowym.

Do głównych atrakcji miasta zaliczyć można jego wspaniałe zabytki takie jak: bazylika, zespół klasztorny, kościoły, forty, baszta, pałac, muzea oraz liczne kamienice z pięknymi fasadami. Przechadzając się uliczkami Kołobrzegu można natrafić na ciekawe obiekty historyczne oraz pomniki, dlatego warto po mieście poruszać się z przewodnikiem, który będzie potrafił opowiedzieć o każdej z napotkanych po drodze atrakcji. W mieście znajduje się wiele parków, z których najstarsze pochodzą z XVIII i XIX wieku. Niewątpliwie są to miejsca, które skłaniają do wypoczynku i refleksji. W Kołobrzegu znajdują się także atrakcje dla chcących spędzić swój urlop aktywnie. Są to między innymi spływy kajakowe, trasy rowerowe, strzelnice oraz centrum gier i rozrywki.

W mieście funkcjonują również miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi. Nie chodzi tu jedynie o plaże, które w okresie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie, ale także o dziecięcą strefę kreatywnej zabawy, miasto myszy czy muzeum 6D. Małych miłośników historii zaciekawi z pewnością Muzeum Oręża Polskiego lub latarnia morska – muzeum minerałów, okręt ORP „Fala” czy wejście na poligon i przejażdżki wozami bojowymi. Dzięki tym atrakcjom dzieci z pewnością nie będą się nudziły, nawet podczas gorszej pogody. Jak widać Kołobrzeg to miasto pełne możliwości. Znajdą tu coś dla siebie seniorzy, dorośli jak i dzieci, ponieważ miejscowość organizuje atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Najważniejsze jest to, że nawet podczas zwiedzania miasta można cieszyć się świeżym, zdrowotnym powietrzem.

Jedna myśl nt. „Miasto Kołobrzeg”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>