Miasto pływających ogrodów – Szczecin

Wakacje w Polsce mają olbrzymi urok, ponieważ kraj ten jest niezwykle różnorodny. Na jego terenie można znaleźć zarówno góry, jak też jeziora, a przede wszystkim Polska posiada dostęp do morza. Jeśli zaś bierzemy pod uwagę tę części Polski, warto pomyśleć o wypoczynku w Szczecinie. Miasto to stanowi stolicę województwa zachodniopomorskiego. O jego turystycznej szacie decyduje korzystne położenie geograficzne oraz różnorodność krajobrazu, gdzie dorobek nowoczesnej cywilizacji wdzięcznie przeplata się z duchem przeszłości.

To wielkie miasto jest usytuowane jest nad Odrą. Koryto tej rzeki przebiega na wzór Nilu, co zostało sprytnie wykorzystane przez architektów, którzy przyczynili się do rozwoju tego miasta. Zbudowali bowiem tu charakterystyczny dla egipskiego położenia układ ulic. Jest to rozwiązanie o charakterze mieszania kultur. Włodarze aglomeracji wykorzystali najlepsze tradycje budownictwa światowego, sięgając przy tym po znane, sprawdzone metody. Szczecin nazywany jest także Paryżem północy z kolei ze względu na promienisty układ ulic.

Warto tu przyjechać zwłaszcza wtedy, kiedy metropolia świętuje Dni Morza. Ta impreza jest niezwykle hucznie obchodzona przez mieszkańców, kiedy to do portu przybijają imponujące statki po to, by upamiętnić losy ludzi związanych z tymi wodami. W ten wyjątkowy czas odbywają się tu bardzo atrakcyjne imprezy – koncerty, spektakle, które powodują, że baza noclegowa Szczecina szybko pustoszeje. Olbrzymim uznaniem wśród turystów cieszą się zarówno luksusowe hotele, jak też i ekskluzywne apartamenty. Do dyspozycji przyjeżdżających oddawane są na okres wakacji akademiki studenckie, gdzie bardzo tanio można pomieszkać i nacieszyć się pięknem tego miejsca. Zapraszamy do dzielenia się swoimi sprawdzonymi miejscami na nocleg w Szczecinie w komentarzach (tutaj:noclegi Szczecin) .

Szczecin jest uznawany za drzwi Europy. Stąd właśnie przebiega istotny dla Polski szlak tranzytowy. Dzięki temu miasto niemal tonie w bogatej kulturze jako, że jest otwarte na zewnętrzne wpływy. Największą dumą mieszkańców jest jednak to, ze niebawem ma ono stać się jednym, wielkim, pływającym ogrodem, co ma zostać zrealizowane najpóźniej do 2050 roku. Osada w połowie składa się z terenów zielonych oraz wodnych, zatem tego typu rozwiązanie znakomicie skomponuje się z naturalnym jego krajobrazem. Już teraz jest tu niezwykle pięknie, trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>