Oferta muzealna w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój to bardzo popularna wśród turystów miejscowość, która słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych, a także przepięknej przyrody i wielu ciekawych zabytków. Znajduje się tu wiele niezwykle interesujących muzeów. Które z nich szczególnie warto odwiedzić?

Jednym z ciekawych miejsc jest Muzeum Minerałów, które znajduje się nieopodal Parku Zdrojowego. Utworzono go z niezwykle bogatej kolekcji minerałów, a także skamieniałości Wojciecha Sokołowskiego. Warto wiedzieć, że kolekcja ta była kompletowana około 40 lat, a okazy pochodzą nie tylko z Polski, ale i z całej Europy, Azji oraz Ameryki. Można podziwiać tu między innymi przepiękne jaspisy, ametysty, agaty, skamieniałe drewno z Kotliny Kłodzkiej, meteoryt z Afryki, jaja dinozaura, które odnaleziono na Pustyni Gobi, ogromną czaszkę z górskiego kryształu i wiele innych. Znajduje się tu również kolekcja minerałów z okolic Morza Japońskiego oraz Krymu. Przy muzeum mieści się sklepik, w którym można zakupić pamiątki, biżuterię, minerały itp.

Dzieciom i ich rodzicom z pewnością spodoba się unikalne Muzeum Zabawek „Bajka”. Istnieje ono co prawda dopiero kilkanaście lat, ale już znajduje się tam kilka tysięcy eksponatów. Zajmuje ono około 300 metrów kwadratowych. Można podziwiać tu głównie wytwory zabawkarstwa europejskiego od czasów starożytnych aż do drugiej połowy XX wieku. Dzieci mają okazję zobaczyć, czym bawili się ich rodzice. W muzeum znajdują się m.in. domowe teatrzyki, bożonarodzeniowe szopki, klocki, samograje, różne zwierzątka, zabawki z filmów, żołnierzyki i inne zabawki militarne, lalki oraz wszelakie akcesoria z nimi związane. Oprócz tego można zobaczyć stare szkolne przedmioty i dawną klasę. Istnieje także możliwość zorganizowania lekcji dla grup.

Warto także udać się do Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych, gdyż można dowiedzieć się czegoś więcej o przyrodzie oraz kulturze tego regionu. Odbywają się tu powiem różne zajęcia dydaktyczne dla grup. Poza tym w budynku znajduje się także niezwykle unikalne Muzeum Żab, które liczy ponad 3000 eksponatów z całego świata, będących w jakikolwiek sposób związanymi z żabami.

W Kudowie funkcjonuje świetna baza noclegowa [pod adresem: ], która każdego roku przyciąga rzesze turystów. Warto wiedzieć, że noclegi Kudowa oferuje na bardzo wysokim poziomie i w pobliżu atrakcji turystycznych. Każdy powinien zostać tu przynajmniej na kilka dni i zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>