Pamiątka z wakacji: piasek z Chłapowa

Chłapowo jest niewielkim ośrodkiem turystycznym położonym na północy Polski. Jest to nadmorska wieś nad Morzem Bałtyckim w urokliwym sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w powiecie puckim, gminie Władysławowo. Poza sezonem turystycznym miejscowość tę zamieszkuje ponad tysiąc mieszkańców. W sezonie liczba ta wzrasta, bowiem przyjeżdżają tu wczasowicze z różnych zakątków kraju, by odetchnąć świeżym nadmorskim powietrzem oraz nacieszyć oko nieskalaną, dziewiczą przyrodą Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Chłapowo może być dobrym punktem wypadowym do okolicznych kurortów, takich jak Władysławowo, Jastrzębia Góra, Jastarnia czy Chałupy. Warto znaleźć nocleg właśnie w Chłapowie, gdzie unikniemy tłumów oraz zgiełku, a na wycieczki wybierać atrakcje znajdujące się w sąsiedztwie. W Chłapowie działa kilkadziesiąt obiektów noclegowych. Przeważnie w większości są to kwatery prywatne oraz niewielkie pensjonaty. W ofercie noclegowej można znaleźć również wolno stojące domki letniskowe wyposażone w aneks kuchenny, gdzie samodzielnie można przygotowywać posiłki. Ceny noclegów są bardzo różne, uzależnione od standardu obiektu oraz jego położenia. Niektóre mają w swojej ofercie również całodzienne wyżywienie. Szczegóły dotyczące poszczególnych ofert wypoczynku można znaleźć w internecie pod hasłem “noclegi Chłapowo” [lub pod adresem ]

W samym Chłapowie znajdą się atrakcje turystyczne, które pozwolą aktywnie wypocząć. Można spędzić leniwy dzień na pięknej piaszczystej plaży z wysokim klifem. Plaża pokryta jest drobnym, czystym, białym piaskiem bez kamieni. Od strony wschodniej plaża łączy się z Władysławowem, jest to część bardziej tłumna, natomiast część zachodnia jest dużo spokojniejsza, sprzyja wyciszeniu oraz odpoczynkowi z dala od zgiełku. Uroku dodają jej rozmaite dojścia nad morze, od szerokich zejść schodami do małych,urokliwych rybackich ścieżek.

Wartym uwagi jest Chłapowski Klif ze ścieżką dydaktyczną oraz znajdujący się na nim punkt widokowy, skąd rozciąga się spektakularny widok na morze i przepiękną plażę. Plaża w Chłapowie stwarza wyśmienite warunki do uprawiania paralotniarstwa, wysoki klif jest wprost wymarzony do startu, wiatr przyjemnie niesie, a szeroka, piaszczysta plaża to lądowisko niemal idealne. Coraz więcej miłośników tego sportu wybiera co roku właśnie Chłapowo. Można wybrać się na piękny wschód słońca, poczuć orzeźwiający północny wiatr, rozkoszować się morską bryzą, spokojem i wdychać powietrze pełne nadmorskiego jodu. W ciągu dnia popularnością cieszą się kąpieliska strzeżone, rozgrywki piłki plażowej czy też przejażdżki skuterem. Plaża w Chłapowie jest wyśmienita na długie, relaksujące spacery, brzegiem morza można śmiało dotrzeć do Rozewia. Chłapowo jest spokojnym miejscem, stworzonym do relaksu. Warto się tam wybrać, by podziwiać piękno polskiego wybrzeża i w tym urokliwym miejscu odpocząć i naładować baterie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>