Rusinowo – szlaki turystyczne dla aktywnych

Jeśli ktoś nie wyobraża sobie życia, a właściwie wakacyjnego wypoczynku bez sportu, spacerów lub jazdy na rowerze, to z pewnością rezerwując noclegi w miejscowości Rusinowo będzie bardzo ciekawy, w jaki sposób może spędzać aktywnie czas w najbliższej okolicy. Tutejsza baza noclegowa z każdym rokiem rozrasta się. Zatem za każdym razem kiedy tutaj przyjeżdżamy, możemy spodziewać się właśnie tego, że znajdziemy wiele możliwości uprawiania sportu. Jest to doskonałe miejsce dla turystów lubiących aktywny wypoczynek.

Jeśli chodzi o oznakowane szlaki turystyczne, które przechodziłyby przez Rusinowo to takich nie znajdziemy. Wieś jest nieco oddalona od Morza Bałtyckiego. Ale jeśli tylko zbliżymy się do linii brzegowej to będziemy mieli niebywałą okazję, żeby dostać się na Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10. Okazuje się, że jest to szlak bardzo popularny, szczególnie wśród osób, które zamierzają objechać całe polskie wybrzeże. Początek trasy znajduje się jeszcze we Francji u wybrzeży Atlantyku.

Tą samą drogą przebiega Międzynarodowy Szlak Pieszy Dalekobieżny E-9. Oczywiście, żeby skorzystać z uroków jednego czy drugiego szlaku turystycznego, nie trzeba pokonywać go w całości. Niewielu śmiałków decyduje się na ten krok. Nie ma jednak najmniejszego problemu z tym, żeby wybrać sobie zdecydowanie mniejszy odcinek, który pokonamy bez problemu.

Taką wyprawę można ukierunkować na wschód, dzięki czemu dotrzemy do ciekawej miejscowości, jaką jest Jarosławiec, aby móc przy okazji zobaczyć niewielkie nadbrzeżne jezioro Wicko. Jeśli zdecydujemy się na znacznie dłuższą przejażdżkę lub spacer, wtedy bez najmniejszego problemu będziemy mogli dotrzeć do Ustki.

Wybierając się w kierunku zachodnim, mamy zdecydowanie większe szanse na dotarcie do większej ilości jezior przybrzeżnych. Pierwszym będzie Kopań, które znajduje się zaraz za Wiciem. Po drodze będziemy mogli dojechać do Darłówka i Darłowa. Natomiast, gdy tylko miniemy Dąbki, wtedy zaczynamy już wycieczkę w pobliżu jeziora Bukowo. Gdy przyjrzymy się mapce Rusinowa i okolic, to z pewnością znajdziemy jeszcze wiele ciekawych miejsc. Niekoniecznie tylko podążając wzdłuż wybrzeża, ponieważ mamy niebywałą okazję zwiedzić również kurorty znajdujące się nieco w głębi lądu.

Jedna myśl nt. „Rusinowo – szlaki turystyczne dla aktywnych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>