Słupsk dla miłośników historii

Słupsk jest miastem powiatowym położonym w północnej Polsce na pograniczu Równiny Słupskiej i Wybrzeża Słowińskiego. Dzięki dobremu połączeniu komunikacyjnemu turystyka zajmuje tutaj znaczące miejsce. Znajduje się tutaj port lotniczy oraz wiele ośrodków naukowych i kulturalnych, między innymi Pomorska Szkoła Pedagogiczna, liczne teatry i orkiestra kameralna. Co roku do Słupska przyjeżdża wielu turystów. Tym co przyciąga najbardziej są chyba jeziora. W samym powiecie słupskim jest ich 82. Najbardziej znane to Łebsko i Gardno, odcięte od morza piaszczystymi mierzejami. Ciekawostką jest też Jezioro Żarnowieckie, którego dno znajduje się poniżej poziomu morza.

Dla miłośników historii i zabytków przyjazd do Słupska to świetna lekcja historii. W dawnych czasach miasto było warownym grodem Pomorzan. Dzięki portowi w Ustce i żegludze na rzece Słupi miasto rozwinęło się jako ośrodek handlu morskiego. Jednym z najważniejszych zabytków jest zamek książąt pomorskich. Obecnie mieści się w nim Muzeum Pomorza Środkowego z bogatą kolekcją dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Ciekawą wizytówką jest kościół Różańca Świętego. W mieście znajduje się tez kilka starych spichlerzy i kamienice mieszczańskie. Biorąc pod uwagę, ze miasto posiada ponad siedemsetletnią historię, zabytków jest naprawdę sporo i nie sposób wszystkich wymienić.

Dodatkowo atrakcyjność miasta podnosi bliskość morza. Dla turystów miasto przygotowało wiele atrakcji. Ponieważ Słupsk jest ośrodkiem kulturalnym regionu, organizowane są tu festiwale muzyczne, spektakle teatralne i koncerty. W mieście odbywają się jarmarki, przeróżne imprezy sportowe i spotkania z wielkimi artystami. Słupsk może się również pochwalić krzywą wieżą, obowiązkowym punktem dla każdego turysty. Dla osób, którzy od zwiedzania wolą kontakt z przyrodą poza piaszczystymi plażami i kąpieliskami ciekawym miejscem jest Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”. Można przejść się Szlakiem Elektrowni Wodnych (sprawdź: wikipedia / turystyka szlaki) albo odwiedzić słynną Dolinę Charlotty w Strzelinku. Propozycji na spędzenie wolnego czasu jest tu naprawdę sporo. Warto przyjechać tutaj na wakacje albo chociaż na krótki urlop lub weekend.

Baza noclegowa (sprawdź: meteor / noclegi Słupsk) jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów. W komfortowych hotelach, pensjonatach i willach, poczujemy się jak u siebie w domu. Przemiła obsługa dba o każdego gościa. Doskonała regionalna kuchnia to prawdziwa uczta. Podróż do Słupska i kilkudniowy pobyt w tym mieście to gwarancja udanego relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>